A

AYDER

KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI

Türkiye'nin kuzeyinde, Doğu Karadeniz sahili boyunca uzanan Kaçkar Dağları 1994 yılında milli park ilan edilmiştir. Milli parkın büyük bir bölümü, otelimizin de bulunduğu Rize ili Çamlıhemşin ilçesi sınırları içinde yer almaktadır.

Sunduğu seçeneklerle Kaçkar Dağları dağcılık, kampçılık, kaya tırmanışı, trekking, rafting, jeep safari, foto safari ve heliski gibi sporlarla ilgilenenler için önemli bir merkez haline gelmiştir. Bölgenin bitki örtüsü ve yaban hayatının oluşturduğu doğal güzelliklerinin yanı sıra, kültürel özellikleri de turistleri kendine çekmektedir.

AYDER TURİZM MERKEZİ

Otelimizin bulunduğu bölge olan Ayder Yaylası, 1987 yılında “Turizm Merkezi” ilan edilmiştir. Ayder bölgesi aynı zamanda tarihi, doğal ve sosyo-kültürel özelliklerinin korunması amacıyla 2006 yılında “Kültür ve Turizm Koruma Gelişim Bölgesi” ilan edilmiştir.

Ayder Yaylası doğal güzellikleri, termal kaplıcası ve dağcılık, kampçılık, kaya tırmanışı, trekking, rafting, jeep safari, foto safari ve heliski gibi doğa sporları için sunduğu olanaklar sebebiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmuştur.

ETKİNLİK SEÇENEKLERİ

Doğa tutkunları için kaçırılmayacak fırsatlarla dolu olan Kaçkar Resort Hotel, sizi doğayı keşfetmeye çağırıyor...

Otelimiz Kaçkar Dağları Milli Parkı ve Ayder Turizm Merkezi bölgesinde bulunması sebebiyle, gerek doğal gerekse kültürel özellikleriyle, konuklarımız için çok çeşitli etkinlik seçenekleri sunmaktadır. Hem Kaçkar Dağları Milli Parkı hem de Ayder Turizm Merkezi dağcılık, kampçılık, kaya tırmanışı, trekking, rafting, jeep safari, foto safari ve heliski gibi sporlarla ilgilenenler için bir cazibe merkezidir.

Otelimizin içinde bulunduğu Kaçkar Dağları Milli Parkı, aynı zamanda, dünyada buzul göllerinin yoğun olarak bulunduğu ender bölgelerden biridir. Milli Park içinde yaklaşık 100 adet buzul gölü bulunmaktadır.

Misafirlerimiz otelimizin çevresindeki güzellikleri dağcılık, trekking ve jeep safari etkinlikleri ile keşfedebilecekleri gibi, civardaki göl ve yaylaları rehber eşliğinde gezebilirler. Profesyonel organizatörler tarafından düzenlenen heliski aktivitelerinden yararlanabilir, yine profesyoneller tarafından Fırtına Deresi'nde yapılan rafting etkinliklerine katılabilirler.

Bu sebeplerden ötürü, otelimiz doğayla uyumlu ve doğanın keyfini çıkararak tatil yapmak isteyenler için ideal bir konumdadır.